Véleményem a ToeOFF® használatáról.
15 éve a Semmelweis Egyetem Pető András Karon, mint testnevelés tantárgypedagógus, tantárgyfelelős végzem munkámat. Gyermekkorom óta versenyszerűen sportolok, nyáron a Masters Vizes Világbajnokságon a nyílt vízi versenyen indultam el és a korosztályomban a hetvenkét indulóból az 52. lettem. 2009-ben diagnosztizálták az SM betegséget. Nálam a járóképességem romlásában jelentkezik a betegség. Aktív vagyok, de évek óta…
Toe-Off boka-láb ortézis
Miért a világ legjobb dinamikus rögzítője a Toe Off? A központi vagy perifériás idegrendszer károsodása következtében járásproblémákkal küzdő betegeknél gyakran elégtelen a láb előre lendülése közbeni aktív láb-pozicionálás. A hagyományos ortopédiai megoldások, pl. peroneus emelő, hagyományos boka-láb ortézis (J-Spd, angolul Ankle Foot Orthesis, AFO), speciális ortopéd cipők kondicionálják a sérült állapotot és passzív megtámasztást biztosítanak…
Boka-láb ortézisek bénult betegek részére
Ha a mozgásfunkció károsodik, gyakran testen viselhető segédeszközt (ortézist) rendelnek az orvosok. A mozgásfunkció károsodásai legtöbbször az izomerő gyengülésével járnak, esetleg a mozgás koordinációban jelentkeznek hiányosságok. A peroneus emelő a centrális vagy perifériális bénulás következtében kialakult külső lábszárizom (latinul: peroneus) gyengeség, láb bénulás kezelésére szolgáló eszköz. A láb talpi felszínéhez és a lábszárhoz illeszkedik, így biztosítja a…
A rehabilitáció fontossága stroke után
A stroke már a harmadik leggyakoribb halál ok világszerte. Az életkörülmények romlása, a növekvő stressz és a kockázati tényezők halmozódása csak erősíti ezt a folyamatot. Magyarországon évente körülbelül 50 ezer ember szenved el akut agyi érkatasztrófát. Az egyre korszerűbb egészségügyi ellátásnak köszönhetően a betegek mintegy harmada túléli a stroke-ot, ám a túlélőket igen gyakran maradványtünetek –…
A bénult és mozgássérült betegek mindennapi segédeszközei
A bénult, vagy mozgássérült betegek önbecsülését nagymértékben befolyásolja az önellátás képessége. Egészségügyi szakemberek (szakorvosok, gyógytornászok, ortopédiai műszerészek) segítségével és a páciens egyedi igényeinek figyelembe vételével segítünk kialakítani a megszokottat közelítő életvitel körülményeit. Az eszköz szakszerű kiválasztása és használatának betanítása egyaránt fontos. Csak így valósulhat meg a beteg minél teljesebb önállósága. Járóbotok, mankók, járókeretek, rollátorok a sérült…